Mali, wielcy nieprzyjaciele we wnętrzach naszych samochodów.

Mali, wielcy nieprzyjaciele we wnętrzach naszych samochodów.

Salmonella, e-cola, roztocza, zarodniki pleśni, alergeny, złuszczony naskórek, do tego włosy (z różnych części ciała), sierść a nawet pozostałości fekaliów czy wymiocin – właśnie to można znaleźć w każdym używanym samochodzie.

Każdy samochód ma przynajmniej kilka metrów kwadratowych tapicerki materiałowej. Według niektórych badań na obszarze 2,5cm kwadratowego potrafi żyć nawet 200 000 różnego rodzaju bakterii. Skąd to się bierze w naszych autach?

Na butach- nikt przecież nie zmienia butów przed wejściem do samochodu, zatem na ich podeszwach transportujemy do samochodu (a potem wycieramy w tapicerkę) całą gamę zabrudzeń przyniesionych z zewnątrz.

brud2Zwierzęta – bardzo lubimy zwierzaki, ale niestety nie są one mistrzami dbania o czystość. Nawet jeśli my nie mamy zwierzaka, nie możemy wykluczyć, że poprzedni właściciel nie jeździł naszym samochodem na spacer do parku z 3 owczarkami niemieckimi. Nie chcemy tutaj wnikać co pies potrafi zrobić na spacerze, gdzie wejść i jak się bawić – natomiast można sobie wyobrazić co przyniesie do samochodu.

 

 

Nasze ubrania- ubrania to także dobry ‚zbieracz’ zabrudzeń z zewnątrz – tu się oprzemy, tam kogoś potrącimy, w pracy powiesimy kurtkę na ogólnodostępnym wieszaku – potem to wszystko wcieramy w oparcie fotela. Kurtkę co jakiś czas wrzucamy do pralki – samochodu do pralki nie wrzucimy.

brud1Śmieci – zdarzyło Ci się zapomnieć o papierku od batona w boczku drzwi? Albo wozić kubek po lodach przez miesiąc pod fotelem? Nic więcej pisać nie trzeba – nawet jeśli Tobie się to nie zdarzyło, nie wiesz jaki tak naprawdę był poprzedni właściciel.

 

 

 

Niestety historia auta to nie tylko książka serwisowa i grubość lakieru zbadana miernikiem. Używany samochód warto po zakupie porządnie wyczyścić. Nawet pozornie czysty samochód (bo poprzedni właściciel odkurzył przed sprzedażą) zawiera w sobie sporo zabrudzeń, w których jeździć nie chcemy.

 

Co z tym zatem zrobić? odkurzanie-pranie-dezynsekcja. Najlepiej powierzyć to specjalistom. Użycie odpowiednich urządzeń zagwarantuje nam czystość tapicerki na wiele miesięcy.

 

Dlatego właśnie proponujemy promocję – wypierzemy Twoją tapicerkę taniej jeśli użyjesz odpowiedniego hasła.

roztocze

 

 

A jeśli ktoś nie czuje się przekonany, zachęcamy do obejrzenia fragmentu odcinka Top Gear z używanymi samochodami – panowie oddali swoje pojazdy pod oko specjalistów z wydziału zabójstw, by sprawdzili co dokładnie można tam znaleźć. Raczej dla widzów o mocniejszych nerwach:

https://youtu.be/wYaXw8TZEvs?t=2m57s

Leave a Comment